Tüketici Haklari – Cayma – İptal İade Koşullari

 

takitakaksesuar.com, online alışverişlerde koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesini hedefler. 

 

1.Kargo şirketi ve kargo bedeli: siparişleriniz Yurtiçi kargo ile gönderilir. Kargo hizmet bedeli 75 TL'dir.

 

2.Ücretsiz Kargo: 700 TL üzeri siparişleriniz Yurtiçi kargo ile ücretsiz gönderilir.

 

3.Kargolama süreci: Hazırda mevcut olan ürün siparişleriniz 2-3 iş günü içerisinde gönderilecektir. Süre; mesafelere,ürün türüne göre ve ilgili kargo şubesinin sorumluluk derecesine 5-7 iş gününden erken gönderilebileceği gibi 5-7 iş gününden 1-2 gün sonraya kalıp değişiklik göstermektedir. Siparişinizi onaylamadan önce teslimat adresinizi ve diğer iletişim bilgilerinizi hatasız/eksiksiz girdiğinize dair gerekli kontrolleri sağlayınız.

 

4.İade-Değişim koşulları: Yurtiçi kargo anlaşması gereği alıcı ödemeli paket alamamaktayız. İade-Değişim kargolarında tüm masraflar alıcıya (müşteriye) aittir. İade Ve Değişimlerde Kargo Ücreti Gidiş Geliş Olarak Alıcıya Yansıtılacaktır. Atölyede sizlerin özel isteği üzerine sizlere özel olarak hazırlanan kişiselleştirilebilen(sizlerin istediği yazı,tarih,sayı,amblem,çizim vb, ölçülü ürünler, numaralı yüzükler ve toptan alımı mümkün olmayan sipariş üzerine üretilen ürünler) tasarım ürünlerde kesinlikle iade/değişim yoktur. Küpelerde hijyen ve sağlık koşulları gereği kesinlikle iade/değişim yoktur. Halihazırda mevcut olan, müşteri isteği üzerine üzerinde değişiklik yapılmayan,standart ürünler için iade/değişim hakkınız mevcuttur. Ürünlerde iade/değişim yapılabilmesi için ürünlerin iade/değişim koşullarına uyması gerekmektedir. Kullanılmış ya da benzeri nedenlerle orijinalliğini yitirmiş ürünlerin değişim/iadesi kabul edilmemektedir. Fatura tarihi 14 günü geçmemiş, özel tasarım olmayan, sipariş üzerine hazırlanmayan, etiketleri sökülmemiş ve kullanılmamış, yeniden satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş, orijinal formunu koruyan ürünlerimizin iadesi ya da değişimi mümkündür. Bu koşullara uymayan ürünlerin iade veya değişimi maalesef yapılamamaktadır. Ürünler, teslim alındığı haliyle ve güvenli paketleme ile iade/değişime gönderilmelidir.

 

5.İade-değişim süreci:  paket elinize ulaştıktan sonra 24 saat içerisinde 05468464243 Whatsapp Destek Hattı aracılığı ile iade/değişim talebinizi ek olarak gerekçenizi bildiriniz. 

İade/değişim yapılmadan önce iletişime geçilmelidir. Onaysız gönderilen paketlerin teslim alınması mümkün değildir.

 

6.Geri ödemeler: İade ettiğiniz ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde iade onaylanır ve Takıtak Aksesuar geri ödemeleri 3 iş günü içerisinde bankaya talep iletir. İade edilen tutarın kredi kartlarına yansıma süresi ortalama 1-7 iş günü iken banka kartlarında bu süreç daha da uzayabilmektedir ve bu durum markamızla değil bankanızın planlamasıyla alakalıdır. Banka uygulamaları gereği, taksitli gerçekleştirilen işlemler aynı şekilde taksitli olarak iade edilmektedir.

  İlgili mevzuat uyarınca; Hizmet sağlayıcılar (posta-kargo firmaları) tarafından, posta gönderilerinin alıcıya teslimi aşamasında; asgari olarak; teslim alanın, adı-soyadı,iletişim numarası,adresi, TC kimlik numarası (yabancı uyruklular için pasaport numarası, uluslararası geçerliliği olan muadili belgenin numarası veya TC yetkili mercilerince verilmiş kimliği tespite yarayan belge numarası) kayıt altına alınır ve gerektiğinde ilgili mercilere sunmak ulaşmak üzere gizliliği sağlanarak en az iki yıl süreyle saklanır. Alıcının bilgilerini yetersiz/eksiksiz vermesi durumunda gönderi teslim edilmez, göndericisine iade edilir.

700 TL Üzeri Ücretsiz Kargo